„CrossFit to coś więcej niż sport to, styl życia”

Takie motto towarzyszy nam od początku budowania wizji o nowym gliwickim boxie. Dlatego od podstaw dbamy, żeby miejsce, które stworzymy, było wyjątkowe i inne niż te, które znacie. Stawiamy na jakość usług, sprzętu, atmosfery, relacji! Wszystko to wpływa na Wasze samopoczucie i efekty pracy! Wierzymy, że w grupie można osiągnąć więcej oraz że otoczenie ma znaczenie.

Mocno obalamy mit, ze CrossFit jest wskazany tylko dla ludzi już wysportowanych lub, że jest to sport kontuzjogenny. Nic podobnego! CrossFit traktuje każdą jednostkę indywidualnie i holistycznie. Podczas ćwiczeń będziecie rozwijać swoje umiejętności na różnych płaszczyznach i w różnym tempie, ale cały czas pnąc się do góry.  Jeśli waszym celem jest zadbanie o swoją kulturę fizyczną, która ułatwi Wam codzienne funkcjonowanie, to CrossFit jest właśnie dla Was.


10 CECH ROZWIJANYCH PRZEZ CROSSFIT


1. Wytrzymałość sercowo-naczyniowa i oddechowa


2. Wytrzymałość siłowa


3. Siła


4. Elastyczność/gibkość


5. Moc


6. Prędkość


7. Koordynacja


8. Sprawność/zwinność


9. Dokładność


10. Równowaga


GREG GLASSMAN O CROSSFIT

“Jedz mięso i warzywa, orzechy i nasiona, trochę owoców, odrobinę skrobi i zero cukru. Trzymaj spożycie na poziomie wspierającym ćwiczenia, a nie odkładanie tłuszczu. Ćwicz podstawowe ćwiczenia: Martwy ciąg, zarzut, przysiad, wyciskania, zarzut i podrzut oraz rwanie. Opanuj podstawy gimnastyki: podciąganie, pompki na poręczach, pompki, wspinanie się na linę, wstawanie na rękach, piruety, salta. Jeźdź na rowerze, biegaj, pływaj, wiosłuj itp., szybko i mocno. Przez 5 z 6 dni w tygodniu mieszaj te elementy w jak największą ilość kombinacji na którą tylko wyobraźnia pozwoli. Rutyna jest wrogiem. Wykonuj treningi szybko i intensywnie. Regularnie ucz się i uprawiaj nowe dyscypliny sportowe”

Greg Glassman – założyciel CrossFit